Czym powinna wyróżniać się mysz gamingowa?

Dobra myszka gamingowa (np. Manta) powinna być idealnie dopasowana do rzeczywistych potrzeb gracza. Przed dokonaniem zakupu należy dokładnie przeanalizować wszelkie parametry techniczne. W sprzedaży pojawiają się coraz bardziej zaawansowane modele, które gwarantują podwyższony poziom wygody i swobody. Jest to szczególnie istotne podczas zaciętej rozgrywki.

Parametry techniczne

Przed zakupem myszki do gier warto jest sprawdzić uwagę na poniższe parametry:
– Sensor – optyczny cechuje się prostszą budową, dzięki czemu jest tańszy. Niestety jest to równoznaczne z mniejszą precyzją. Osoby wymagające powinny postawić na sensor laserowy.
– Czułość – im wyższy poziom DPI, tym lepiej. Parametr ten wpływa na czas reakcji. Nie warto brać pod uwagę zakupu myszy o czułości mniejszej niż 1600 DPI.
– Dodatkowe przyciski – powinny być one programowane, tak aby każdy dopasował myszkę do indywidualnych preferencji.

W niektórych przypadkach dodatkowe przyciski są niepotrzebne. Pamiętajmy, że wpływają one na cenę, a więc zakup takiej myszki będzie dla nas nieopłacalny.

Bezprzewodowa vs przewodowa

Mogłoby się wydawać, że myszka bezprzewodowa zawsze sprawdzi się lepiej. Nie zawsze tak jest. Model bezprzewodowy to dobra opcja w przypadku, gdy sięgamy po myszkę gamingową „z wyższej półki”.

W przypadku tańszych modeli lepiej postawić na mysz przewodową. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że czas reakcji nie będzie opóźniony.