Systemy dostępowe

Zarządzanie każdą firmą to nie lada wyzwanie. Dotyczy to oczywiście wielu obszarów firmy i ciężko wskazać, które są najtrudniejsze. Na pewno jedno jest pewne, im większa firma tym zarządzanie nią sprawia więcej problemów. Dotyczy to również zabezpieczenia obiektu oraz kontroli nad pracownikami.

Co zrobić, aby w firmie było bezpiecznie?

W dużej firmie pracuje mnóstwo ludzi, którzy niekoniecznie są nam znani z imienia lub nazwiska. Zdarza się również tak, że niektórych pracowników nie kojarzymy w ogóle. Na wielu obszarach możemy się spotkać z cennymi dla firmy rzeczami lub z materiałami niebezpiecznymi, do których nie każdy może mieć dostęp. Zaliczyć do nich możemy:

– informacje w postaci papierowej oraz elektronicznej,
– maszyny i urządzenia,
– części zamienne,
– materiały niebezpieczne.

Bardzo rzadko się zdarza, aby tylko pracownicy jednego obszaru mieli dostęp do wydzielonych tylko dla nich danych, maszyn i urządzeń. Z tego powodu musimy zastosować systemy dostępowe, aby można było sprawnie zarządzać uprawnieniami, a dostęp do odpowiednich pomieszczeń w firmie był nieograniczony dla osób do tego uprawnionych, jednocześnie uniemożliwiając wejście osobom do tego niepowołanym.

Systemy dostępowe

Systemy dostępowe bazujące na zastosowaniu karty plastikowej jest to popularny oraz skuteczny system ograniczenia dostępu. Wynika to między innymi z tego, że karty plastikowe możemy samodzielnie drukować oraz kodować, jeśli posiadamy odpowiedni sprzęt. Sprzęt ten jest obecnie bardzo kompaktowy oraz stosunkowo niedrogi.