Zastosowanie czytników RFID

Postęp technologii dotknął niemalże każdą gałąź współczesnej gospodarki. Dzięki temu przedsiębiorcy zyskują dostęp do rosnącej ilość technologii umożliwiających zwiększenie efektywności firmy, przy równoczesnym zmniejszeniu kosztów. Jednym ze sposób, aby to osiągnąć jest zastosowanie czytnika RFID. Do czego może być wykorzystany?

Zastosowanie czytnika

Czytnik RFID to tanie i niezawodne narzędzie pozwalające na efektywną kontrolę zarówno majątku firmowego, jak i pracownik. Co ważny proces monitoringu odbywa się w ramach autonomicznego systemu, który nie wymaga działań, ze strony naszej lub pracowników.

Aktualnie producenci oferują trzy podstawowe rodzaje czytników. W zależności od potrzeb możemy nabyć czytniki RFID biurowe, stacjonarne bramy oraz oraz kolektory danych RFID. Czym dokładnie jest czytnik i jakie posiada zastosowania? Odpowiadamy poniżej.

Wykorzystanie czytnika w praktyce

Najprościej rzecz ujmując, czytnik jest urządzeniem wykorzystującym fale radiowe o określonej częstotliwości do przesyłu informacji. Przepływ danych przebiega między urządzeniem, a etykietą. Poprzez urzędzie i etykietę możemy zidentyfikować osobę lub towar.

Przykładowym zastosowaniem czytnika jest wykorzystanie go do identyfikacji pracowników pobierających narzędzia pracownicze, elementy wyposażenia, dokumenty. Może również posłużyć do identyfikacji osoby korzystającej z określonego komputera lub oprogramowania.