Czy warto samodzielnie napełniać tusze do drukarek?

Tusze do drukarek, uznawane są bardzo często za produkty bardzo drogie. Fakt, w przypadku niektórych z nich, cena rzeczywiście może bardzo negatywnie zaskoczyć. Czy da się oszczędzić na ich zakupie? Oczywiście tak, wystarczy porównywać ceny i kupować tam, gdzie jest po prostu tanio. Istnieje jednak inna możliwość oszczędzania na tuszach do drukarek. Ich samodzielne napełnianie.

Nie każdy tusz można napełnić.

Oczywiście nie w każdym przypadku jest to możliwe. W przypadku wielu tuszy, napełnienie jest niemożliwe, między innymi z uwagi na brak dostępu do części zawierającej pojemnik z tuszem. Nie jest to jednak generalna zasada. Wiele tuszy, można samodzielnie napełniać. Przykładem tu jest choćby tusz hp 304.

Jak napełnić HP 304 lub inny tusz?

Zasada napełniania w większości przypadków jest ta sama. Przez otwór, znajdujący się w pojemniku, należy wbić igłę, ze strzykawką, napełnioną tuszem i wlać do środka określoną ilość płynu. Co ważne, nie można wlewać więcej niż jest to przewidziane, bowiem może to spowodować zalanie tuszem, delikatnych, elektronicznych układów produktu. Gdy do tego dojdzie, taki tusz będzie nadawać się tylko do wyrzucenia.

Ile razy można napełnić jeden tusz?

Uzupełnianie tuszy jest możliwe, jednak nie jest to opcja, którą można powtarzać w nieskończoność. Aby zapewnić sobie komfort drukowania i sprawność tuszu, warto unikać wielokrotnego uzupełniania. Kilkukrotne uzupełnienie jednego pojemnika jest realne, przy kolejnych, mogą się pojawić problemy z drukowaniem, nieszczelność pojemnika i inne problemy z nim związane. Zawsze więc, pomimo opcji uzupełniania tuszu, warto od czasu do czasu kupić nowe tusze, które rzecz jasna, również kilkukrotnie można będzie uzupełniać. Działając w ten sposób nie ryzykujemy problemów z drukowaniem, same koszty drukowania zaś będą o wiele niższe.

Tusz do modelu hp 304 dostępny jest pod adresem: www.doktortusz.pl/hp-304,k50200011314