Dlaczego skanery przenośne stają się coraz bardziej popularne?

Przenośny skaner ręczny coraz częściej stanowi nieodłączne wyposażenie biura. Przydaje się wszędzie tam, gdzie jest brak dostępu do tradycyjnego urządzenia do skanowania. Nie zajmuje dużo miejsca, można w łatwy sposób go przewozić a jego obsługa jest bardzo prosta.

Czym jest i jak działa skaner przenośny?

Skaner przenośny jest małym urządzeniem umożliwiającym w szybki i prosty sposób zeskanowanie poszczególnych dokumentów. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie zastosowanie tradycyjnego urządzenia jest niemożliwe lub znacznie utrudnione. W szczególności doceniają go studenci, pracownicy przebywający często w delegacjach gdzie podpisywanie umów i dokumentów nie zawsze odbywa się w biurze lub siedzibie firmy.

Skaner mobilny został zaprojektowany w technologii CIS i najczęściej zasilany jest w sposób akumulatorowy. Nierzadko urządzenie posiada też wbudowaną kartę pamięci.  Umożliwia skanowanie praktycznie każdego formatu dokumentu, zarówno w technologii czarno-białej jak i w kolorze.

Najbardziej popularne modele przenośnych skanerów

Najczęściej wybieranym skanerem przenośnym jest skaner w kształcie listwy o różnej długości. Skanowanie odbywa się poprzez przejechanie za pomocą wbudowanych rolek po dokumencie. Zeskanowany dokument zostaje przekonwertowany na plik cyfrowy oraz zapisany na karcie pamięci urządzenia. Większość z nich posiada funkcję podłączenia do innego urządzenia (laptopa, telefonu) które daje możliwość bezpośredniego zgrywania zeskanowanych plików.

Na rynku dostępne są też skanery przenośne w formie długopisu (zakreślacza) oraz myszki. Niektóre mobilne skanery w kształcie długopisu posiadają także funkcję tłumacza, natomiast skanery-myszki sprawdzają się idealnie w zakładach pracy.