iPhone 13 – jak wygląda specyfikacja smartfona? Ile działa na baterii?

Zwykle iPhone kojarzy się z telefonem, który jest w swojej własnej kategorii. Nie inaczej jest w przypadku najnowszej, 13. wersji. iPhone 13 został zaprezentowany z trzema aparatami nagrywającymi wideo w 4K, touch ID i sześciordzeniowym procesorem w autorskiej architekturze Apple.

Jak prezentuje się zewnętrzna część iPhone’a 13?

Kupując iPhone’a 13 otrzymujemy telefon, który opakowany jest w smukłą, matową obudowę o grubości 0 7,65 mm i 146,7 mm wysokości. Telefon jest szeroki na 71,5 cm i waży 173 g. Przy ekranie 6,1” sprawia to, że nie jest on telefonem najlżejszym, ale zdecydowanie jest odpowiednio wyważony i masa ta jest adekwatnie dostosowana do specyfikacji, jaką oferuje. Producent podkreśla, że w tym modelu zastosowano powłokę ceramic shield, która ma na celu chronienie urządzenia przed uszkodzeniami i nieszczęśliwymi upadkami. W testach telefon wykazuje wyraźną odporność na zarysowania i otarcia.

Od zewnątrz widoczny jest zestaw portów, do których podłączymy ładowarkę na USB-C – lightning oraz wejście słuchawkowe. To jeszcze nie wszystko. W tylnej części dostępne są dwa aparaty, które przy intensywnym oświetleniu są w stanie nagrywać szczegółowe wideo w rozdzielczości 4K. Z przodu dostępny jest pojedynczy obiektyw pozwalający na robienie selfie. Wysoka rozdzielczość to nie wszystko. Apple w tej edycji do telefonu dodał automatyczną stabilizację obrazu, HDR z obsługą dolby Vision, inteligentne poprawianie uchwyconych chwil przez sztuczną inteligencję. Pasjonaci montażu mogą skorzystać z trybu filmowego, nocnego, portretowego, slow motion i zdjęć seryjnych. Aparaty z tyłu wystają wyraźnie z obudowy na kilka milimetrów, dlatego urządzenie nie leży całkowicie płasko.

iphone 13

Co znajduje się we wnętrzu iPhone’a 13?

Wnętrze iPhone’a 13 to przede wszystkim pełna komunikacja, która przygotowuje nas na to, co przyniesie rok 2022 i kolejne lata. Mamy do czynienia z łącznością Wi-Fi w standardzie 802.11 a/b/g/n/a/c/ax. Do dyspozycji jest LTE 4G i LTE 5G. Można korzystać z Bluetooth w wersji 5.0 oraz odbiorników nawigacyjnych w systemach BEIDOU, GLONASS, GPS, Galileo, QZSS.

Podstawowa wersja nowego smartfona z logiem nadgryzionego jabłka obejmuje pamięć wewnętrzną, która zmieści od 128 do 512 GB – w zależności od wybranej wersji. Warto wspomnieć, że ulepszony iPhone 13 Pro Max tej pamięci może mieć aż 1 TB. W kwestii specyfikacji nie można pominąć procesora, jakim w tym przypadku jest Bionic A15 od Apple – świetnie współgra ze sztuczną inteligencją i pozwala na szybsze wykonywanie złożonych obliczeń. Do dyspozycji jest pamięć operacyjna w ilości 6 GB – jest to wystarczająco, aby uruchomić kilkanaście aplikacji i w tym samym czasie robić zdjęcia.

Bateria w iPhone 13 według testów przy intensywnym użytkowaniu będzie służyć przez 7 godzin i 45 minut. Zapewnia to pojemność 3227 mAh. Co ciekawe, producent w droższym modelu iPhone 13 Pro zdecydował się na zastosowanie baterii o mniejszej pojemności 3095 mAh. Skąd taka decyzja Apple? Prawdopodobnie ma to na celu zachęcić osoby zainteresowane modelem Pro do zakupu wersji Pro Max. Apple to specjaliści od marketingu i sprzedaży.