Tablet graficzny wacom dla amatorów i profesjonalistów

Tworzenie projektów graficznych za pomocą komputerowej myszki jest niewygodne. Dlatego też większość osób zajmujących się grafiką komputerową korzysta z nowoczesnych tabletów. Tego rodzaju sprzęt zapewnia doskonałą precyzję i znacząco przyspiesza pracę. W sprzedaży dostępnych jest wiele modeli, różniących się między sobą funkcjonalnością i ceną.

Czym są tablety graficzne?

Tablety graficzne to urządzenia składające się z podkładki, stanowiącej obszar roboczy oraz specjalnego rysika. Elementy te stanowią odpowiednik kartki papieru, płótna lub innego materiału oraz ołówka, kredki, czy też pędzla. W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje urządzeń. W klasycznych tabletach podkładka reaguje na nacisk rysika, a wprowadzone dane wyświetlane są na ekranie monitora. Drugą grupę stanowią urządzenia wyposażone w dotykowy ekran LCD, który na bieżąco wyświetla grafiki. Osoby, które szukają wysokiej jakości produktów, mogą wybrać tablet graficzny wacom. Ze sprzętu tej marki korzystają zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Decydując się na zakup tabletu graficznego, należy zwrócić uwagę na rozmiar przestrzeni roboczej. Najlepiej, gdyby, jej powierzchnia odzwierciedlała parametry monitora. Dzięki temu każdy ruch rysikiem będzie precyzyjnie odwzorowany na ekranie komputera. Producenci oferują urządzenia w formacie:

  • A4,
  • A5,
  • A6.

Istotne znaczenie ma także kształt i czułość rysika. Każdy tablet graficzny wacom wyposażony jest w ergonomiczny rysik o dużej czułości, precyzyjnie reagujący na nacisk dłoni. Obecnie w sprzedaży dostępne są urządzenia przewodowe i bezprzewodowe.