Zaschnięty tusz HP 650. Nie warto od razu go wyrzucać

Drukarki HP, w których używane są tusze o oznaczeniu 650 są bardzo popularne. Tego typu urządzenia wyróżniają się niską ceną i wysoką sprawnością. Umożliwiają drukowanie zarówno w czerni jak i w kolorach. Oczywiście pod warunkiem, że są w nich sprawne i pełne tusze do drukarek HP 650. Niestety zdarza się, że taki tusz HP 650 zasycha. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy zaschnięty tusz HP 650 nadaje się tylko do wyrzucenia?

Tusz do drukarki HP 650 nie zasycha w całości

W drukarce podłączonej do komputera łatwo odczytać poziom napełnienia tuszu. Po uruchomieniu drukarki wyświetla się po prostu na ekranie komputera. Zdarza się jednak, że poziom tuszu wydaje się wystarczający, a drukowanie nie jest możliwe. Przyczyną takiej sytuacji jest najprawdopodobniej zaschnięcie tuszu w pojemniku. Warto jednak pamiętać, że tusze do drukarek HP 650 nigdy nie zasychają w całości. Zasychają tylko drobinki tuszu w głowicy drukującej pojemnika, co sprawia, że tusz z pojemnika nie może wypływać na kartkę. Stąd brak możliwości drukowania. Taki tusz do drukarki HP 650 nie zawsze jednak jest do wyrzucenia. Bardzo często udaje się głowicę udrożnić. Jak to zrobić?

tusz do drukarki hp 650

Jak udrożnić głowicę drukującą w pojemniku HP 650?

Można spróbować udrożnić pojemnik, włączając w drukarce funkcję czyszczenia głowic. W wielu przypadkach już to pomaga. Głowica staje się drożna, a drukowanie możliwe. Jeśli jednak takie czyszczenie nie pomogło, trzeba spróbować innej opcji. W sklepie komputerowym można kupić płyn do udrożniania głowic drukujących. Nie kosztuje wiele. Buteleczka tego płynu to wydatek około dwudziestu złotych. Odrobinę tego płynu należy wylać na dno jakiegoś pojemnika – choćby zakrętki do słoika i wstawić do środka pojemnik, oczywiście głowicą do dołu. Powinien w płynie pozostać nawet kilka godzin. Płyn wniknie w kanaliki głowicy drukującej i rozpuści zaschnięty w nich tusz. Pojemnik z udrożnioną głowicą należy delikatnie osuszyć, unikając wycierania głowicy i zamontować powtórnie do drukarki. Jeśli udrażnianie się udało, drukowanie znowu będzie możliwe.