Czym jest kamera IP i jak ją wybrać?

Kamery IP mają bardzo szerokie zastosowanie. Często służą do monitorowania pracowników wykonujących różne zadania w domu, niani czy osoby starszej dla jej bezpieczeństwa. Nierzadko montowane są także, aby podglądać zwierzęta, kiedy domowników nie ma w domu. Na rynku dostępne są różne modele takich kamer. Czym się kierować przy wyborze tego konkretnego?

Jak działa kamera IP?

Kamera IP to bardzo praktyczne urządzenie. Pozwala monitorować i rejestrować obraz. Co ważne, kamera umożliwia podgląd na żywo z dowolnego miejsca na świecie. To dobre rozwiązanie choćby w przypadku wyjazdu na dłuższy urlop. W każdej chwili można sprawdzić, czy w domu nic złego się nie dzieje. Kamery IP mogą być montowane także na zewnątrz budynku. Jeśli w takim przypadku urządzenie jest widoczne, wówczas skutecznie może odstraszać ewentualnych włamywaczy. Sam sposób działania urządzenia jest bardzo prosty. Kamera podłączona jest do sieci WiFi, dzięki temu obraz można oglądać online w dowolnym miejscu za pomocą komputera lub smartfona.

Dobra kamera IP, czyli jaka?

Wybierając konkretny model kamery IP (sprawdź takie: https://www.napad.pl/403-kamery-ip), uwagę zwrócić należy na jej kąt widzenia. Musi być on dostosowany do powierzchni, jaką kamera ma obserwować. Dobrym rozwiązaniem może być wybór kamery z czujnikiem ruchu. Urządzenie będzie automatycznie rejestrować obraz, jeśli wyczuje w pomieszczeniu ruch. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo miejsca w pamięci urządzenia. Bardzo ważna jest również rozdzielczość kamery. Im będzie ona większa, tym ostrzejszy będzie obraz. Na koniec wspomnieć jeszcze można o funkcji podczerwieni, która pozwala na rejestrację obrazu w ciemności.