Jaka drukarka do zdjęć jest najlepsza

W dzisiejszych czasach robienie zdjęć jest niezwykle popularne, za sprawą wysokiej jakości smartfonów czy aparatów cyfrowych stało się to niemalże naszą codziennością. Fotografowanie jest obecnie szybkie i proste, więc wiele osób oddaje się tej twórczej pasji. Dobrym pomysłem, by zachować na dłużej ulotne chwile jest zakup domowej drukarki fotograficznej, by nie trzeba za każdym razem biegać do salonu. Domowy sprzęt jest opłacalny i funkcjonalny.

Drukarka fotograficzna – na co zwrócić uwagę

Jeśli chcemy robić lepsze zdjęcia z klarownymi barwami bez tzw. efektu przejścia koloru, raczej powinniśmy zwrócić uwagę na drukarki atramentowe, wykorzystujące tusze o płynnej konsystencji. Drukarki laserowe mają tusze w wersji sproszkowanej, co sprawia, iż czasem zdjęcia mogą być nieco rozmyte, a barwy nie tak wyraziste. Ponadto, problemem w przypadku drukarek laserowych są zasychające dysze, więc jeśli nie drukujemy regularnie, może nas czekać przykra niespodzianka. Drukarka do zdjęć powinna również legitymować się wysoką rozdzielczością oraz powinna być przystosowana do drukowania w różnych formatach (więcej na ten temat na drtusz.pl). Do albumów zazwyczaj robimy zdjęcia o wymiarze pocztówkowym, lecz czasem mamy ochotę wydrukować większe zdjęcie, które podarujemy rodzicom na rocznicę ślubu, lub powiesimy w dużej ramie nad łóżkiem. Dobry sprzęt będzie dawał możliwości kombinacji.

drukarka do zdjęć

Jaka drukarka do zdjęć – dodatkowe funkcje

Współczesne technologie dają szerokie pole do popisu. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się np. drukarki termosublimacyjne przeznaczone do wywoływania zdjęć bezpośrednio ze smartfonów. W drukarkach tego typu nie ma tuszy ani tonerów, lecz należy stosować lepszy jakościowo papier i specjalistyczną folię. Barwniki umiejscowione na folii pod wpływem ciepła przenoszone są na papier. Zdjęcia wykonane drukarką termosublimacyjną są dodatkowo zabezpieczone przed wilgocią i promieniowaniem UV.