Zakup kolorowej drukarki laserowej

Dzięki odpowiedniej drukarce kolorowej Twoja firma będzie w stanie szybko produkować wysokiej jakości dokumenty, ułatwiając wszystkim w firmie dostęp do nich, kiedy tylko ich potrzebują. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o wyborze kolorowej drukarki laserowej.

Działanie kolorowej drukarki laserowej

Kolorowa drukarka laserowa działa niemal tak samo jak drukarka atramentowa (sprawdź szczegóły tutaj). Zanim dokument zostanie wydrukowany, komputer skanuje obraz i przekształca go w kod binarny. Następnie laser przenosi dane na bęben drukarki, którym zazwyczaj jest kartka papieru. Gdy bęben przechodzi przez laser i papier, informacje są przenoszone na papier. Bęben drukarki może pomieścić dużą liczbę stron, co pozwala na jednoczesne drukowanie wielu dokumentów.
drukarki laserowe kolorowe

Jakość wydruku

Jakość wydruku, jaki wykona kolorowa drukarka laserowa, zależy od wielu czynników, w tym od rodzaju używanego papieru, rozdzielczości obrazu, wielkości obrazu i jakości drukarki. Drukarki o wyższej jakości będą produkować ostrzejsze, wyraźniejsze obrazy, które nie są rozmyte ani zniekształcone.