Iphone 14 plus- Charakterystyka

IPhone 14 Plus od Apple to przede wszystkim pierwszy nieprofesjonalny 6,7-calowy smartfon; w porównaniu do iPhone’a 14, wersja Plus ma znacznie większą baterię, a tym samym uzyskuje najwyższe wyniki w testach żywotności baterii. Z iPhone 14 Plus, Apple próbuje odwołać się do użytkowników, którzy między innymi chcą iPhone’a z większym wyświetlaczem. Warto dodać, że wcześniej ta funkcja była dostępna tylko w droższym modelu Pro. Były to jedyne dostępne 6,7-calowe urządzenia, podczas gdy standardowe iPhone’y były ograniczone do 6,1-calowej przekątnej.

Cechy charakterystyczne Iphon’a 14 Plus

Apple iPhone 14 Plus (https://ispot.pl/iphone-14-plus) posiada ogromny wyświetlacz Super Retina XDR*; technologia OLED zapewnia oszałamiający kontrast z jasnymi bielami, a także głębokimi czerniami. Wysoka rozdzielczość oraz precyzyjne odwzorowanie kolorów sprawiają, że obrazy są ostre i realistyczne. Funkcja True Tone dostosowuje temperaturę barwową do warunków oświetleniowych, dzięki czemu oglądanie ekranu nie powoduje zmęczenia oczu.

iPhone’a 14 Plus to bardzo szybki, wydajny smartfon, który przede wszystkim przy normalnym użytkowaniu wytrzyma dwa dni bez ładowania. Oczywiście częste korzystanie z muzyki, filmów, aparatu i innych multimediów skróci ten czas. Telefon ma superszybki układ z czterordzeniowym GPU zapewniający wszystkie najnowsze funkcje, umożliwiając niesamowicie płynne działanie gier i aplikacji AR.

Wyświetlacz iPhone’a 14 ma zaokrąglone rogi w kształcie regularnego prostokąta, co podkreśla jego opływowy kształt. Zakładając, że obszar ekranu jest prostokątny, mierzy on 6,06 cala po przekątnej (rzeczywista powierzchnia wyświetlacza jest znacznie mniejsza).

W modelu zastosowano aparaty z obiektywem głównym i ultraszerokokątnym (oba o rozdzielczości 12 megapikseli). Aparat ma też 2x zoom optyczny (do powiększania kadru), 5x zoom cyfrowy, tryb nocny do fotografowania w ciemności, a także tryb portretowy do głębi ostrości. iPhonen 14 Plus może wykonać 2,5 razy więcej zdjęć w słabym świetle za pomocą aparatu głównego i 2razy więcej za pomocą aparatu ultraszerokokątnego.

Iphone 14 plus

Iphone 14 plus- Podsumowanie

Telefon 14 Plus to model, na który wszyscy czekali. Dostępny w pięciu atrakcyjnych kolorach. Apple oferuje znaną wszystkim smukłą obudowę o płaskich krawędziach oraz produkt wykonany z niezwykle wytrzymałego aluminium. iPhone 14 Plus różni się od innych swoim rozmiarem.

iPhone 14 Plus to duży wyświetlacz 6,7″. Zapewnia całodzienny czas pracy na baterii. Model ten jest w stanie zapewnić 26 godzin odtwarzania wideo, co czyni go smartfonem o najlepszej wydajności baterii na rynku. Nowy system podwójnego aparatu zapewniający nieskazitelne zdjęcia w słabym świetle i w słońcu. Urządzenie posiada opcje wykrywanie wypadków- nowa funkcja bezpieczeństwa, która wzywa pomoc w razie wypadku.

Zastosowany tu układ A15 zawiera sześciordzeniowy procesor, pięciordzeniowy układ graficzny oraz 16-rdzeniowy silnik neutral Engine. Wyświetlacz Super Retina XDR OLED zapewnia szczytową jasność na poziomie 1200 nitów i kontrast 2 000 000:1, dzięki czemu obraz jest niezwykle wyraźny. Obsługiwana jest technologia Dolby Vision.