Brak ładowarki w pudełku? Wszystko, co musisz wiedzieć o ładowaniu iPhone’a 14

Nowe iPhone’y nie są dostarczane z adapterami zasilania, ale obsługują bezprzewodowe ładowanie MagSafe. Niezależnie od tego, czy używasz kabla, czy nie, oto najszybsze sposoby ładowania iPhone’a 14. Począwszy od iPhone 12, Apple nie zawiera już adapterów ściennych w każdym pudełku, aby zmniejszyć odpady generowane przez branżę telefoniczną. Najnowsze smartfony – w tym iPhone 14 również zawiera wsparcie dla ładowania magnetycznego Apple MagSafe. Oto, co musisz wiedzieć o ładowaniu iPhone’a iPhone’a 14.

Co jest dołączone do iPhone’a 14?

Najnowsze iPhone’y dostarczane są z kablem USB-C do Lightning i to w zasadzie tyle. Osoby, które nie mają żadnych zasilaczy Apple, będą musiały zakupić zasilacz USB-C do ładowania osobno.
Ponadto, nowsze iPhone’y dostarczane są bez EarPods, więc będziesz musiał zaopatrzyć się we własne słuchawki do słuchania muzyki i podcastów. Apple sprzedaje swoje własne bezprzewodowe wkładki douszne AirPods, ale istnieje wiele alternatyw, które nie są drogie.

Jak wyjaśniło Apple podczas wydarzenia ogłoszenia iPhone 12 kilka lat temu, wyłączenie zasilacza zmniejsza rozmiar pudełka. Oznacza to, że 70% więcej urządzeń może zmieścić się na palecie wysyłkowej w drodze do użytkowników, co pozwala firmie szybciej zaopatrywać półki sklepowe i zmniejszyć roczną emisję dwutlenku węgla o 2 miliony ton metrycznych.

Jak naładować iPhone’a 14?

W przeciwieństwie do większości nowych telefonów z Androidem, Apple nie przeszedło w pełni na USB-C, które zazwyczaj zapewnia większą szybkość ładowania, więc iphone 14 nadal zawiera typowy port Lightning (więcej szczegółów dot. specyfikacji można poznać tutaj). Oznacza to, że możesz użyć istniejącego kabla Lightning i tradycyjnego adaptera ściennego USB-A do ładowania. Jednak dzięki dołączonemu do zestawu kablowi USB-C do Lightning możesz podłączyć iPhone’a bezpośrednio do komputera Mac lub innego urządzenia. Dodatkowo, najnowsze iPhone’y są kompatybilne z bezprzewodowymi ładowarkami Qi. Jednak w kwestii ładowania Apple stawia przede wszystkim na wbudowane, szybko ładujące magnetyczne złącze zasilania MagSafe.

Co to jest MagSafe?

Przez wiele lat firma Apple używała terminu MagSafe do opisywania złączy kabli do ładowania swoich komputerów. Ich namagnesowane końcówki „zatrzaskiwały się” w namagnesowanych portach ładowania MacBooka – i wysuwały się, gdy były naruszone, aby nie doprowadzić do upadku laptopa Mac na przykład na podłogę. Zniknęły one kilka lat temu, gdy Apple przestawił linię MacBooków na ładowanie i przesyłanie danych przez USB-C, ale powróciły jesienią 2021 roku w MacBookach M1 Pro/M1 Max jako „MagSafe 3”.

Jak najszybciej naładować iPhone’a 4?

Od iPhone’a 8 smartfony Apple obsługują szybkie ładowanie, które pozwala na naładowanie 50% w 30 minut. Ale aby szybkie ładowanie działało, musisz użyć kabla Apple USB-C do Lightning i jednego z tych adapterów: Apple 18W, 29W, 30W, 61W, 87W lub 96W USB-C Power Adapter; lub adapter zasilania USB-C innej firmy, który obsługuje USB Power Delivery (USB-PD).

Apple iPhone 8 i nowsze (w tym iPhone 4) obsługują również ładowanie bezprzewodowe Qi, które umożliwia ładowanie tych iPhone’ów z mocą 7,5 W za pośrednictwem obsługiwanej podkładki do ładowania bezprzewodowego. Aby uzyskać jeszcze większą szybkość ładowania bezprzewodowego niż w przypadku ładowarki Qi, system ładowania MagSafe marki Apple zapewni Twojemu telefonowi moc 15 W. Magnetyczny zatrzask MagSafe gwarantuje, że telefon jest rzeczywiście ładowany, w przeciwieństwie do ładowarki Qi, która może wysunąć się z miejsca, przez co w ostatniej chwili będziesz musiał szukać zasilania.