Puszka elektryczna hermetyczna – czy dobrze chroni przewody?

Puszka elektryczna hermetyczna, jak sama nazwa wskazuje, chroni przewody w ścianie w sposób hermetyczny, czyli zapewniający maksymalną ochronę. Czy rozwiązanie to jest najbardziej opłacalnym na rynku? Oto omówienie jego zalet.

Puszka elektryczna hermetyczna – co ją wyróżnia? 

Puszka elektryczna hermetyczna przeznaczona jest do wykorzystywania w instalacjach natynkowych. Świetnie wypada na zewnątrz, czyli tam, gdzie konieczne jest zapewnienie wysokiego, nieprzemakalnego stopnia ochrony. W zależności od rodzaju, puszki różnią się konstrukcjami, wyposażeniem, gabarytem oraz sposobem wprowadzania przewodów. Dzięki temu hermetyczne rozwiązania mogą łatwo zostać dostosowane do wymagań danego budynku.

Co bardzo ważne, wysokiej jakości modele mają dobry stopień ochrony – od IP54, zapewniającego ochronę m.in. przed kroplami padającymi pod dowolny kątem ze wszystkich stron oraz pyłem, aż po IP55, IP65 czy IP68, gdzie najwyższy z tych stopni zapewnia całkowitą pyłoszczelność i wysoką klasę wodoszczelności. Ponadto materiały wykonania puszek hermetycznych zapewniają, że są samogasnące, bezhalogenowe i odporne na żar osiągający nawet 650° stopni Celsjusza.

puszka elektryczna hermetyczna

Elektryczne puszki na rynku – które rozwiązanie jest najlepsze?

Puszki hermetyczne uznawane są za najlepsze rozwiązanie do chronienia przewodów instalacji elektrycznej. Oprócz wysokiego stopnia ochrony IP  charakteryzują je hermetyczne uszczelki, zaślepki oraz inne drobne elementy mające na celu stałą niezależność kabli od pogody i innych zjawisk atmosferycznych. Co bardzo ważne, puszka elektryczna hermetyczna (Napad.pl) często wyróżnia się scalonymi śrubami, mającymi jeszcze większy wpływ na szczelność.

Mając wątpliwości co do wybranych rozwiązań, warto skonsultować swoje obawy z profesjonalistami ze sklepu internetowego. To gwarancja nie tylko wyboru odpowiedniego produktu, ale również potwierdzenie, że korzysta się z oferty dobrych specjalistów, dobierających ofertę w oparciu o własną wiedzę i doświadczenie.