Szafa serwerowa rackowa wisząca – optymalne rozwiązanie dla niewielkich pomieszczeń

Szafa serwerowa rackowa to optymalne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie ład i porządek na stanowisku pracy. Ponadto, szafy rack umożliwiają zapewnienie optymalnych warunków dla pracy umieszczonych w nich urządzeń. W zależności od potrzeb użytkownika można wybierać kompaktowe szafy wiszące lub potężne szafy stojące.

Szafa serwerowa rackowa

Szafy rack posiadają unikalną budowę, która wpływa na ich wysoką funkcjonalność. Szafy te są wykonane z blachy stalowej, a każdy z ich elementów podlega standaryzacji. Szafy posiadają system belek, profili, szyn, prowadnic i przepustów kablowych, dzięki czemu możliwy jest wygodny i szybki montaż wszystkich urządzeń informatycznych, takich jak na przykład: serwery czy urządzenia sieciowe. Ponadto, szafy są wyposażone w przeszklone drzwi frontowe oraz system wentylacji, który zapewnia optymalne warunki dla pracy sprzętu.

Szafa serwerowa rackowa wisząca

Kompaktowe szafy rack sprawiają, że może być ona z powodzeniem wykorzystywana w przypadku niewielkich pomieszczeń oraz montażu niedużych urządzeń telekomunikacyjnych lub elementów monitoringu. Małe szafy rack, które można powiesić na ścianie pozwalają na maksymalne wykorzystanie dostępnego miejsca. Szafy zapewniają zabezpieczenie umieszczonego w nich sprzętu oraz jego wydajną pracę. Maksymalne obciążenie tego typu szaf wynosi zazwyczaj około 60 kg.

Szafa serwerowa rackowa wisząca jednosekcyjna i dwusekcyjna

Na rynku dostępne są szafy serwerowe rackowe (zobacz te: https://www.napad.pl/371-szafy-rack) jednosekcyjne oraz dwusekcyjne. W pierwszym wypadku dostęp do szafy możliwy jest tylko z jednej strony, a w przypadku modeli dwusekcyjnych zarówno od frontu, jak i od tyłu szafy. Ponadto, takie szafy zazwyczaj posiadają zamontowane zawiasy, które umożliwiają jej odchylenie i łatwy dostęp do jej wnętrza.